Ukrajna is elvérezhet Zelenszkij Magyarország és Szlovákia elleni kegyetlen bosszújában
Az ukrán elnök nem is Oroszországnak akart ártani elsősorban.
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár hangsúlyozta: nem akarnak el kíván kerülni minden összetűzést Oroszországgal, ezért mindent megtesz annak érdekében, hogy a párbeszéd folytatódjon Moszkvával.
A NATO nem akar újabb hidegháborút és el kíván kerülni minden összetűzést Oroszországgal, ezért mindent megtesz annak érdekében, hogy a párbeszéd folytatódjon Moszkvával – jelentette ki Jens Stoltenberg, a NATO főtitkára a katonai szövetség tagországai külügyminisztereinek kétnapos brüsszeli tanácskozására érkezve kedden. Stoltenberg hangsúlyozta, amikor a feszültség növekszik, akkor még nagyobb szükség van a józan politizálásra és az építő jellegű, előremutató párbeszédre.
Az eredményesebb párbeszéd elérése lenne az első lépés a katonai tömb és Oroszország között kialakult feszültség csökkentéséhez. Arra hívta fel a figyelmet, hogy védelemre és párbeszédre van szükség a NATO és Oroszország viszonyában, nem pedig védelemre vagy párbeszédre. Kijelentette, a NATO minden körülmények között folytatni kívánja a párbeszédet és diplomáciai eredményeket kíván elérni a konfliktusok elkerülése érdekében. Ezért a katonai szövetség minden lehetőséget megragad, hogy a párbeszéd folytatódjon, noha véleménye szerint szerencsésebb lenne egy kevésbé támadó hangnemű kommunikáció Moszkva részéről.
Elmondta, a NATO és Oroszország között több nyitott kérdés van, amelyekről minél hamarabb beszélni kell a feszültség további fokozódása elkerüléséért. Ilyen a szíriai szerepvállalás, vagy a kelet-ukrajnai helyzet. A jó viszony és a párbeszéd megteremtéséért az észak-atlanti szövetség folytatja vállalt kötelezettségei végrehajtását és fokozza katonai műveleteinek átláthatóságát. A NATO kizárólag válaszokat ad Oroszország lépéseire és alapszabályában foglaltak szerint védelmi szempontok szerint erősíti eszközeit a konfliktusok elkerülése érdekében – húzta alá a főtitkár.
A NATO-tagországok külügyminisztereinek kétnapos brüsszeli tanácskozásának központjában mindezért az európai NATO-tagországok és az Egyesült Államok, valamint az Európai Unió kapcsolatainak áttekintés szerepel, mivel az együttműködés erősítése elengedhetetlen a fenyegető kihívások megelőzéséhez és a béke megőrzéséhez - tette hozzá a Stoltenberg. (MTI)